Toptan Satış İkili Anlaşmalar

OMV Enerji, son tüketicilere yapmış olduğu doğal gaz tedariğiyle birlikte, doğal gaz toptan satış şirketlerine gaz tedariği yapmaktadır. Sahip olduğu uluslararası piyasalardaki deneyimi, güçlü tedarik anlaşmaları ve doğal gaz depolama yönetim tecrübesi ile toptan satış şirketlerine farklı ürün çözümleri sunabilmektedir.

 

OMV Enerji, günlük, aylık, dönemlik veya senelik doğal gaz ikili anlaşmaları ile beraber kısa, orta ve uzun vadede esnek fiyatlı alım-satım sözleşmeleri ile dengeleme amaçlı ve/veya şirketlerin ihtiyaçlarına yönelik olarak Gün Sonu Ticareti ve Gün Öncesi Ticaret yapabilmektedir.

 

EPİAŞ tarafından işletilmeye başlanmasının ardından piyasa gelişiminde ve hacimlerin artmasında etkili olması beklenen Organize Toptan Doğal Gaz Satış Piyasası'nda aktif rol alınması hedeflenmektedir. 

 

OMV Enerji, Avusturya’nın önde gelen enerji optimizasyon ve nominasyon yazılım firması ile tamamen Türkiye gaz piyasasına uyarlanmış nominasyon çözümleri yazılımını geliştirmiş ve bu sayede veri akışını güvence altına almış ve müşterilerine değer oluşturarak sektörde fark yaratmıştır. Bu nominasyon yazılımı sayesinde hem gaz tedariği sağlanan firmalarla iletişim kolay bir hale gelebilmekte ve nominasyonlar sorunsuz olarak hızlı ve güvenilir bir şekilde yapılabilmekte hem de oluşan verilerle birlikte yapılan optimizasyonlarla sonraki dönemlerde tamamen müşteri ihtiyaçlarına göre hazırlanmış ürünler fiyatlanabilmektedir. OMV Enerji'nin sahip olduğu yüksek bilgi güvenliği sistemleri; ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikası ile belgelenmiştir.

 

OMV, 2017 yılında Türkiye ve Avrupa’da gerçekleştirdiği 123 TWh’lik satış hacmi ile elde edindiği deneyimi ülkemiz toptan satış şirketlerine de sunabilmektedir. OMV Enerji güçlü finansal yapısı, sektör deneyimi ve kaliteli iş gücü sayesinde doğal gaz toptan satış piyasasında tercih edilen öncü firmalar arasında yer almaktadır.